Nám.W.Churchilla 2
Praha 3
113 59
IČO: 69182183
+420 234 462 025
+420 604 349 474
e-mail
CELKOVÁ PÉČE O TĚLO
Vítám Vás na svých stránkách, kde bych Vás ráda seznámila se svými aktivitami v oblasti...

čtěte více

Čínská medicína - Poklady v detoxikační kuchyni

Současný způsob života velmi zatěžuje náš organismus a vyvádí ho z jeho přirozené rovnováhy, s kterou jsme přišli na svět. Největšími rizikovými faktory pro naše zdraví jsou stres, špatná životospráva, kouření, alkohol, medikamenty, nedostatek pohybu a kyslíku.

Pravidelná očista organismu cílenými detoxikačními potravinami neblahé důsledky našeho nezdravého životního stylu zmírňuje. Některé potraviny mají velmi pozitivní zdravotní a čistící účinky. Stačí je jen pravidelně zařazovat do našeho jídelníčku. Pojďme se na některé z nich podívat.

Zázvor

Je to kořen, který je vhodný používat hlavně v čerstvém stavu, např. v nastrouhané formě ho můžeme přidávat do pokrmů. Je odolný i proti vysokým teplotám. Obsahuje velké množství éterických olejů a hořčin. Dále obsahuje Gingerol podobný svým chemickým složením Aspirinu. Ředí krev a posiluje žaludek. Má antibakteriální a silné protizánětlivé účinky.

Kurkuma

Je to také kořen, ale u nás se dostane hlavně ve formě sušené jako oranžovo - červený prášek. Kurkuma obsahuje látku zvanou Kurkumín, která má léčivé účinky. Čistí krev, působí protizánětlivě. Pomáhá při zažívacích potížích a jaterních onemocněních. Snižuje cholesterol a hladinu cukru v krvi. Působí protinadýmavě a detoxikačně.

Česnek

Obsahuje látku zvanou Allicin, která působí silně antibakteriálně, snižuje cholesterol a krevní tlak. Vylučuje z těla těžké kovy, posiluje imunitu a blokuje růst nádoru.

Olivy

Obsahují vysoce cenné mastné kyseliny, vitamíny A, B1, B2, B6, kyselinu folátovou, vitamín C a E, minerály draslík, hořčík, vápník, fosfor. Olivový olej podporuje správnou činnost žlučníku a snižuje cholesterol.

Bílá a černá ředkev

Velmi účinně odhleňuje a detoxikuje. Podporuje žlučník, zažívání a kvalitní látkovou výměnu. Obsahuje vitamin C, minerály a enzymy.

Avocado

Je bohaté na nenasycené mastné kyseliny, draslík, vápník, železo a obsahuje silný antioxidant vitamín E.

Rukola

Jde o listovou zeleninu s hořkou chutí, díky které velmi pozitivně ovlivňuje zažívací činnost. Je známá vysokým obsahem vitamínu C, vápníku, draslíku, zinku a jodu a beta - karotenu, který společně s vitamínem C je silný antioxidant.

Čekankový puk

Vynikající zelenina s nahořklou chutí. Aktivuje játra a žlučník, silně detoxikuje. Pomáhá při odvodňování organismu.

Hlíva ústřičná

Houba, která je u nás běžně k dostání. Silně posiluje imunitu a je velmi vhodná pro diabetiky. Je bohatá na esenciální aminokyseliny. Je to účinná prevence proti arterioskleróze, srdečním a oběhovým chorobám, vysokému tlaku, dně. Má velmi silné detoxikační schopnosti.

Naklíčená semena

Dobrý výběr naklíčených semen dnes nabízejí markety např., naklíčená čočka, mungo, řeřicha, naklíčená semena ředkvičky nebo brokolice. Obsahují velké množství enzymů, esenciálních aminokyselin. Obsahují stonásobně vyšší dávku vitamínu C než citrusové plody.

Řasy

Jsou přímo minerálovou bombou. Obsahují až 41 minerálů, především vápník. Díky speciálním kyselinám mají silně detoxikační účinek při vylučování těžkých kovů z těla. Z mořských řas je velmi vhodná pro kuchyňské využití do polévek, salátů či koktejlů řasa Wakame. Ze sladkovodních pilulkových variant je velmi vhodná jako potravinový doplněk Chlorella nebo Spirulina.

Miso

Je dochucovací pasta vyrobená ze sojových bobů. Vedle vysokého podílu aminokyselin, obsahuje živé bakterie (probiotika) pro zdravou střevní mikroflóru. Kromě toho obsahuje také vitamín B12, který se většinou vyskytuje pouze v živočišných produktech. Působí bazicky (zásadotvorně), podporuje trávení a imunitu a má silné detoxikační účinky. Miso pastu je vhodné přidávat do polévek ke konci přípravy. Polévku velmi kvalitně ochutí. Chuť je podobná bujonu.

Kustovnice čínská

Nazývaná také jako bobule GOJI. Červené malé tobolky můžeme přidávat do ovocných kompotů, obilných kaší, koktejlů a dokonce i polévek. Nebo je můžeme zobat jako sušené ovoce. Jsou ceněny hlavně pro vysoký obsah aminokyselin, podporují krvetvorbu, posilují ledviny a játra. Mají silný anti-aging-efekt. Regulují hladinu krevního cukru a snižují krevní tlak.

Tolik zdraví se skrývá v uvedených potravinách. Byla by veliká škoda, tyto tak důležité potraviny přehlížet! Stačí si jen na ně zvyknout a naučit se s nimi v kuchyni pracovat. Nebojte se experimentovat, protože příprava pokrmů je jeden veliký experiment. Všechny tyto kulinářské pokusy by měly mít 2 věci společné a to výbornou chuť a pozitivní zdravotní účinek.

Více informací na: http://www.celostnimedicina.cz/poklady-v-detoxikacni-kuchyni.htm?utm_medium=email&utm_source=em-prozdravi&utm_campaign=68758#ixzz1IeJTl3jTPondělí:8:30 - 18:00
Úterý:8:30 - 13:00
Středa:8:30 - 18:00
Čtvrtek:8:00 - 14:00
Pátek:dle dohody